Normální nudnej život

Mám spousty rozepsaných článků a přesto pořád nic, co bych chtěl zveřejnit. A pořád si říkám Filipe, máš blog na té nové doméně, tos přece hrozně chtěl, tak tam sakra taky něco přidávej.

Proč nic nepíšu a nepřidávám?

Hlavní důvod je asi ten, že se mi prostě nechce psát nic, co by souviselo s tématem tohohle blogu. S tématem tranzice. O ní přece tenhle blog měl být.

Nechci to zakřiknout, ale možná jsem se dostal do fáze, která mi připadala, že se jí nikdy nedočkám. Jaká fáze, říkáte si?

Fáze obyčejného života.

Fáze, kdy už nemusím nikomu dokazovat svůj gender. Nemusím řešit dysforii, protože už skoro žádnou nepociťuju. Nemusím se už bát, kde si mě zase spletou s holkou.

(Ještě pořád si mě občas někde spletou, ale už je to výjimka a už mě to nerozhodí tolik, jako dřív).

Prostě po letech zase žiju normální nudný život a jsem tak spokojený. Nemusím nikomu vysvětlovat kdo jsem, kdo jsem byl dřív, co ta změna všechno obnášela atd. Prostě jenom JSEM.

Jasně, nic není ideální. Trans lidi jsou pořád v mnoha ohledech na okraji společnosti a a jsou nuceni do podivností typu rozvod a kastrace, aby mohli být těmi, kým jsou. V tomhle ohledu můj boj nekončí a hodlám se dál věnovat činnostem Transparentu, který na tyto problémy upozorňuje.

Jinak ale cítím, že mě poslední dobou už nebaví být tím trans Filipem. Chci být prostě jen Filipem. Jedním z mnoha Filipů. Být Filipem, který je zajímavý i v něčem jiném, než že je trans.

Co vlastně řeší ten obyčejný Filip za obyčejné věci?

Třeba to, že je zamilovaný, dokonce šťastně zamilovaný.
Že má tříměsíční neteř Áňu, která je nejroztomilejší miminko na světě.
Že má v práci spoustu nových povinností, na které si musí zvyknout.
Že bude vystupovat na konferenci „Jak na rovnost“ a ještě neví, co tam bude říkat.
Že má najednou spoustu energie, když nemá depresi.
Že zase čte jednu knihu za druhou.
Že zase chodí víc mezi lidi.

S blogem a tématem tranzice nekončím. Jen teď budu psát asi míň. A možná i míň osobně.

Uvidíme. Každopádně díky všem, co mě podporujete, vážím si toho.

1 komentář u „Normální nudnej život

  1. děvka dinosaur

    Skvělý! Mam velkou radost. Cihala jsem na článek a nemohl me potesit vic! Dej vědět az budes mit cestu do Brna.. tesim se na Tebe :-*

Komentáře nejsou povoleny.