Nestíhám, ale nekončím

Já vím, už jsem hrozně dlouho nic nenapsal. Byla psací krize a nestíhačka. Ale bude zase líp a budou další články, nebojte.

Dnes jen ve zkratce pár novinek z mého života.

Už mám po zkušebce v mé nové práci. Moc se mi tam líbí a tak nějak tuším, že tam vydržím ještě dlouho. Je tam klid a dobrá nálada, děti jsou moc fajn a jejich rodiče také. I s kolegyněmi jsme vytvořili tým, v kterém se vzájemně doplňujeme a podporujeme.

Jediná nevýhoda mé nové práce jsou peníze. Jo, výplata v soukromé školce a v neziskovce se nedá srovnávat. Našel jsem si tedy ještě druhou práci, abych to všechno finančně nějak zvládnul. Dělám teď ještě za barem v kavárně Patra, což je spřízněný podnik queer filmového festivalu Mezipatra. Takže ideální prostředí pro mě.

Festival Mezipatra probíhá právě teď. Můžu ho jen doporučit, ať už jste cis/trans nebo queer/hetero. V Praze trvá do tohoto čtvrtka a v Brně začíná v pátek.

Jinak, koupil jsem doménu losfilipos.cz a snad se mi během příštích týdnů podaří na ni přestěhovat svůj blog. Budu muset překonat svou nechuť k učení se novým věcem na počítači, což mě trochu děsí, ale zároveň se na to těším.

Díky blogu jsem se seznámil se zajímavým klukem a holkou z Brna, kteří byli zpočátku moji fanoušci a teď už se stávají spíš mými kamarády a budou mi pomáhat s přesunem blogu na novou doménu. Velký dík P. a M.!

A nejvýznamnější událost, která se v mém životě v poslední době udála? Setkání pro trans děti a jejich rodiny, které uspořádal Transparent ve spolupráci s Dr. Hankou Fifkovou. Tahle akce mi dodala mnoho optimismu do dalších dní. Poznat děti, které řeší stejné věci jako jsem řešil já, když mi bylo třeba osm. Moct být u toho, naslouchat jim a vidět, že jejich rodiče se snaží jim pomoct. Zažít, že i já sám jim mohu nějak pomoct.

A o tomhle především bude příští článek. O trans dětech a o tom, že opravdu existují. A že jsou možnosti, jak s nimi spolupracovat a podporovat je.