Jsem jednička

Blog Los Filipos slaví dnes své první narozeniny, juchů!

Cítím radost a hrdost sám na sebe, že mám něco, co mě baví, dává mi smysl a u čeho jsem vydržel a nevzdal to.

Vím, že jsem díky svému psaní pomohl spoustě lidem. Někteří z nich se stali mými přáteli.

Ušetřil jsem si mnoho vysvětlování na některé otázky lidí. Mohl jsem jim jen říct „přečti si můj blog a pak to pochopíš“, a většinou se tak stalo. V tomhle ohledu byl účel blogu splněn.

Zároveň se musím přiznat, že mě někdy štve, jak málo lidí ho vlastně čte nebo na něj reaguje. Už hodněkrát jsem přemýšlel nad tím, že se na blog vykašlu a smažu ho. Že to nemá smysl, chrlit do světa podrobnosti o svém životě. Co z toho mám? Akorát se před lidmi obnažuju, ukazuju svoji zranitelnost a nic z toho.

Při hlubším zamyšlení mi ale vždycky dojde, že není pravda, že z toho nic nemám. Možná nejsem mezi top deseti blogery roku, ale to je vlastně jedno. Důležité je, že to psaní a zveřejňování mých zážitků a pocitů pomáhá v první řadě mně. Je to pro mě jeden ze způsobů psychoterapie.

Jak už asi víte, můj život je poslední dva roky vzhůru nohama. A právě můj blog je jedna z pomyslných kotev, která mi dává nějakou jistotu. Jistotu, že v rámci svých možností žiju správně a že dělám velké kroky dopředu. Že nestojím na místě. Když jdou na mě smutky, čtu si své staré příspěvky a pak si u nich říkám, že i když se cítím jako lůzr, že jím nejsem, spíš naopak. Že jsem se dokázal poprat s tolika těžkými situacemi, že určitě zvládnu i nějaké další (teď zním jak ta šílená paní z protikuřácké poradny, haha).

Takže jo, jsem jednička. A doufám, že se spolu dožijeme i dalších narozenin blogu Los Filipos (Filipose? Filiposa? … poraďte mi se skloňováním, kdo o tom něco víte).

Napadají vás nějaké otázky nebo témata, o kterých byste si ode mě rádi přečetli v příštích článcích? Pište do komentářů.

Díky všem pravidelným i nepravidelným čtenářkám a čtenářům za podporu. Vážím si jí.

Váš Filip.

2 komentáře u „Jsem jednička

  1. Algy

    Filipe, já tvůj blog čtu pravidelně už strašně dlouho a vždycky se těším na další články, jen se je zdráhám komentovat, protože mám pocit, že moje komentáře nejsou dostatečně inteligentní, úžasné a já nevím, co ještě, protože… Protože prostě blbý pocit *koho sakra zajímají moje komentáře, když to nejsou žádné perly a nikdo na ně stejně neodpovídá*.

    1. Algy

      K tomu skloňování – vybral sis něco, co vypadá jako množné číslo španělského neslova El Filipo. Takže asi obejít to stylem Los Filipos slaví? Los Filipos celebran? Los Filipos son los mejores? Piš to španělsky, tak se vyhneš spoustě nepříjemných artefaktů češtiny. 🙂

Komentáře nejsou povoleny.