100 dní na hormonech

Ano, je to tak. Dneska je to přesně sto dní, co do sebe láduju testosteron. Konkrétně mám za sebou několik platíček Undestoru a pět injekcí Sustanonu. Jaké změny těch sto dní přineslo?

1. Bolavý zadek

To byla první věc, kterou jsem zřetelně pocítil po první injekci. Několik dní jsem nemohl sedět, kulhal jsem a ležet jsem mohl jen na levém boku. Naštěstí s další injekcí už to bylo lepší a od třetí injekce už necítím nic.

2. Pleť

První měsíc na téčku se můj obličej proměnil v přehlídku pupínků, jebáků, beďarů a jiných teenagerských skvostů. Naštěstí tohle období už odeznělo a vypadám opět jako seriózní třicátník.

3. Chlupy

Rostou, houstnou, tmavnou a rozšiřujou se na další a další části těla, kde dřív nebývaly. Zejména na nohách mám kvalitní kožich. Nechápu, kdo si mě v kraťasech mohl plést s holkou.

4. Vousy

Pomalu, ale jistě přibývají. Nedávno jsem si je zkoušel spočítat, ale nezdařilo se, už jich je moc. Dělají mi velkou radost. A ne, nevadí mi, že se teď musím každý den holit. Pořád je to rychlejší a zábavnější aktivita, než bývalo holení nohou.

5. Náladičky

Naštěstí byly jen ze začátku a po pár týdnech odezněly. Těch několik týdnů bylo ale hotové peklo. Totální sebelítost a neschopnost se nějak zaktivizovat. Něco jako PMS. Hnus.

6. Pocení

Tuhle mužskou záležitost bych klidně vynechal. I jako holka jsem býval, ehm, poněkud horkokrevný, ale tohle už je na můj vkus fakt moc.

7. Hlas

Klesá. Hurá! Trochu se obávám, kdy přijde mutování. To se mnou bude ještě velká legrace.

8. Krámy

Na tomto poli se bohužel ještě nemám moc čím chlubit. Shark days jsou stále ještě moji věrní společníci. Ale už je těch žraloků aspoň o něco méně a požírají mě méně bolestivě než dřív.

9. Břich

Roste mi škopek. Přesouvá se mi do něj tuk z částí těla, kde ho chlapi obvykle nemají. Není to žádná velká paráda, ale radši budu pupkáč, než mít ženské boky a zadek. Jo a taky se mi zvětšily ramena.

10. Narcismus

Čím víc klukovatím, tím častěji a raději se prohlížím v zrcadle.


Je to zvláštní, po tolika letech, co jsem vypadal pořád stejně, se najednou takhle moc měnit. Ale užívám si to. Je to jako být znovu v pubertě – vaše tělo i pocity se mění a vy nevíte, jak to celé dopadne. Akorát s tím rozdílem, že už nemáte mozek dítěte. Že už můžete rozhodovat sám o sobě, a že už víte, co od života chcete. Cítím se svobodně, jako nikdy předtím.